W dniu 07.02.2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Giżycku miała miejsce narada, której celem było podsumowanie realizacji zadań w roku 2019.

W naradzie oprócz funkcjonariuszy i pracowników KP PSP w Giżycku udział wzięli:

– st. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski -Warmińsko- Mazurski Komendant Wojewódzki PSP
– Mirosław Dariusz Drzażdzewski- Starosta Powiatu Giżyckiego
– Wojciech Karol Iwaszkiewicz- Burmistrz Miasta Giżycka
– Jarosław Filipek- Burmistrz Miasta i Gminy Ryn
– Marek Jasudowicz -Wójt Gminy Giżycko
– Radosław Król – Wójt Gminy Wydminy
– Bartłomiej Kłoczko- Wójt Gminy Kruklanki
– Barbara Mazurczyk- Wójt Gminy Miłki
– Monika Łępicka Gij- Przewodnicząca Rady Powiatu
-nadkom. Sławomir Ozygała- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku
-Tomasz Michał Gałęzia- Nadleśniczy Nadleśnictwa Borki
– przedstawiciele jednostek OSP powiatu giżyckiego

Bryg. Jacek Baczewski powitał zaproszonych gości, a następnie przedstawił strukturę Komendy Powiatowej PSP w Giżycku oraz zreferował realizację zadań w poszczególnych komórkach organizacyjnych, a także plany i potrzeby na rok 2020.

W 2019 roku giżyccy strażacy zarówno PSP i OSP brali udział w 1051 interwencjach, w tym 344 związane były z pożarami, 633 z miejscowymi zagrożeniami, w 74 przypadkach zgłoszenia okazały się alarmami fałszywymi.

Strażacy wzbogacili się również o nowy sprzęt tj. robot podwodny wraz z sonarem, dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz lekki samochód rozpoznawczo ratowniczy. Podczas odprawy nie zabrakło podziękowań zarówno dla strażaków i funkcjonariuszy za włożony trud w utrzymanie bezpieczeństwa na terenie powiatu, jak również dla samorządowców i instytucji wspierających na co dzień realizację zadań dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Narada była okazją do podziękowania za dotychczasową służbę, zaangażowanie w realizację wypowiedzianej przed laty roty ślubowania strażaków, którzy w lutym przechodzą w stan spoczynku. Asp. sztab. Dariusz Szczepan oraz st. asp. Dariusz Charzyński służbę rozpoczęli w grudniu 1992 roku. Ich służba od samego początku związana była nie tylko z gaszeniem pożarów czy pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, ale także z Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno –Nurkowego, a zaangażowanie i ofiarność spowodowała, że byli oni wielokrotnie  odznaczani.

Źródło: KPPSP w Giżycku 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze