10 milionów na przebudowę placu Marszałka Józefa Piłsudskiego

7

Ponad 10 mln zł na przebudowę i zagospodarowanie placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, 3 mln zł na salę gimnastyczną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Giżycku – to środki jakie trafią do Giżycka w ramach, właśnie rozstrzygniętego, konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. RFIL to forma bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki wsparciu w Giżycku będą mogły zostać zrealizować planowane od dawna inwestycje. Miasto otrzymało łącznie 10 200 000,00 zł, Starostwo Powiatowe w Giżycku 3 037 500,00 zł. Środki zostaną przeznaczone na:

  • dobudowę do istniejącego budynku SOSZ-W w Giżycku sali gimnastycznej z zapleczem rehabilitacyjnym – 3 037 500,00 zł.
  • przebudowę, zagospodarowanie placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Giżycku oraz przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w zlewni – 10 200 000,00 zł.

    Źródło: UM Giżycko (mojegizycko.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Płatny parking

To prawda że wjazd na plac Piłsudskiego ma być płatny?

Jam Ci to

Lewactwo zarobi a nieszczęsny burmistrz dopilnuje

Dżadzewicz

Już widzę te lukratywne przetargi… :-)))

Alberto

Najlepszy będzie w tym miejscu taras widokowy

Abc

Albo restauracja

Ella

Z widokiem na siedzibe glowna 🙂