1 miejsce w Mistrzostwach Polski klas olimpijskich

0

Od czwartku 17 września do niedzieli 20 września 2015 r. w Gdańsku – Górkach Zachodnich 164 zawodników rywalizowało w Żeglarskich Mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich. Organizatorem regat, które piąty raz z rzędu odbyły się na akwenie w Górkach Zachodnich, był Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk, Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk i AZS Centralnym Ośrodkiem Sportu Akademickiego Gdańsk.

W niedzielę zaplanowano na zalewie podwójnie punktowane wyścigi medalowe z udziałem 10 najlepszych zawodników w każdej klasie. Trudny akwen stanowiący część Zatoki Gdańskiej, którego nie ogranicza już Półwysep Helski, czyli właściwie otwarte morze, wymagał umiejętności pokonywania częstych zmian kierunków wiatrów o dużej sile.

Z takimi warunkami doskonale poradziła sobie załoga w składzie Karolina Sołtaniuk (uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku) i Antonina Marciniak. Dziewczęta wywalczyły 1 miejsce w kategorii kobiet juniorów (klasa 470), które w klasyfikacji seniorskiej dało 2 miejsce w kategorii kobiet (klasa 470).

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze