Nadmierna prędkość, brawura, chęć sprawdzenia co potrafi nasze auto, alkohol. Te ryzykowne i niebezpieczne zachowania na drodze, często prowadzą do zdarzeń drogowych, w których ginął dzieci i dorośli. Na drogach powiatu giżyckiego praktycznie co dziennie dochodzi do kolizji drogowej. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Biorąc pod uwagę tylko wczorajszy dzień, policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym więcej niż o 50 km/h. I tak w godzinach rannych w Giżycku na ulicy Obwodowej mundurowi zatrzymali do kontroli 2 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Pierwszy z kierowców jechał toyotą, dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km/h, natomiast kierowca opla astry przekroczył prędkość o 69 km/h. Kolejnych 2 piratów drogowych zatrzymano w miejscowości Szczybały Giżyckie i Skop. Ci kierowcy na liczniku mieli 105 km/h i 107 km/h. Nie obyło się bez zatrzymania uprawnień do kierowania i mandatu karnego.

Zaledwie dwie godziny później w miejscowości Wilkaski, droga K 59 kierujący mazdą na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kiedy mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Jechał sam.

Wspomnieć należy, że podczas minionego weekendu uprawnienia do kierowania straciło 6 kierowców, którzy nadmiernie przekraczali prędkość. Rekordzista był kierowca audi, który jechał ulica Obwodową w Giżycku z prędkością 116 km/h.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

Ostrzegamy przed zbytnim pośpiechem „za kółkiem”. W niektórych przypadkach, wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych. Należy respektować obowiązujące przepisy, oraz dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu.

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze