czwartek, 25 czerwca, 2026
-Reklama- Mazurski Bank Spółdzielczy
Fachowiec
Fachowiec
Strona główna Z życia służb 38 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w W-MOSG

38 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w W-MOSG

0

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy. Podczas wydarzenia wręczono również medale pamiątkowe W-MOSG.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zaproszeni goście oraz rodziny i przyjaciele nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie odbyło się w asyście pocztu sztandarowego.

Tego dnia słowa roty ślubowania wypowiedziało 33 funkcjonariuszy służby przygotowawczej oraz 5 funkcjonariuszy służby kontraktowej. Ślubowali oni między innymi „stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia”.

Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz.

Komendant pogratulował nowym funkcjonariuszom wstąpienia w szeregi Straży Granicznej. Podkreślił, że przez pryzmat realizowanych przez nich zadań postrzegana będzie cała formacja. Zaznaczył również, że profesjonalizm Straży Granicznej jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej.

Podczas uroczystości wręczono również medale 35-lecia powołania Straży Granicznej. Za współpracę na rzecz bezpieczeństwa regionu oraz promowanie codziennej służby Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wyróżnienia otrzymali Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz oraz dziennikarka TVP3 Olsztyn Anna Kieres.

Ponadto Komendant W-MOSG wręczył pracownikowi i funkcjonariuszom medale pamiątkowe Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

(źródło: WMOSG)

Reklama Mazury Residence
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów