W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy. Podczas wydarzenia wręczono również medale pamiątkowe W-MOSG.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zaproszeni goście oraz rodziny i przyjaciele nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie odbyło się w asyście pocztu sztandarowego.
Tego dnia słowa roty ślubowania wypowiedziało 33 funkcjonariuszy służby przygotowawczej oraz 5 funkcjonariuszy służby kontraktowej. Ślubowali oni między innymi „stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia”.
Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz.
Komendant pogratulował nowym funkcjonariuszom wstąpienia w szeregi Straży Granicznej. Podkreślił, że przez pryzmat realizowanych przez nich zadań postrzegana będzie cała formacja. Zaznaczył również, że profesjonalizm Straży Granicznej jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej.
Podczas uroczystości wręczono również medale 35-lecia powołania Straży Granicznej. Za współpracę na rzecz bezpieczeństwa regionu oraz promowanie codziennej służby Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wyróżnienia otrzymali Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz oraz dziennikarka TVP3 Olsztyn Anna Kieres.
Ponadto Komendant W-MOSG wręczył pracownikowi i funkcjonariuszom medale pamiątkowe Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
(źródło: WMOSG)








