Awanturował się pod budynkiem pogotowia. Okazało się, że był poszukiwany

1

W piątek (27 lutego) funkcjonariusze zostali skierowani na ul. Suwalską w Giżycku, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna awanturował się pod budynkiem pogotowia ratunkowego i dobijał się do drzwi placówki.

Na miejscu policjanci zastali mężczyznę w stanie nietrzeźwości, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Podczas legitymowania podał nieprawdziwe dane osobowe, a następnie odmówił podania nazwiska oraz daty urodzenia. Zachowywał się agresywnie – używał wulgarnych słów i wymachiwał rękami w kierunku funkcjonariuszy.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono jego prawdziwą tożsamość. Okazało się, że jest osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do aresztu śledczego w celu odbycia kary dwóch dni aresztu, z możliwością zamiany jej na grzywnę. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada środków finansowych i chce odbyć karę.

Po badaniu lekarskim został doprowadzony do policyjnej jednostki, gdzie osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Policjanci sporządzili również wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia – m.in. niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

Nerwowa reakcja na widok radiowozu

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę (1 marca) podczas patrolu w rejonie placu dworcowego w Giżycku. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył krok.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Giżycku celem odbycia kary 14 dni pozbawienia wolności, z możliwością jej zamiany na grzywnę. Mężczyzna nie posiadał wymaganej kwoty, dlatego został zatrzymany.

Po badaniu lekarskim trafił do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnie ma zostać przewieziony do wskazanego aresztu w celu odbycia zasądzonej kary.

Policja przypomina, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z zatrzymaniem podczas rutynowych kontroli i patroli.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Joj!

Znaczy byli juz znani policji .