Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony podczas prac budowlanych

0
fot. KPP Węgorzewo

W środę (24 września) około godziny 11:00 pracownicy wykonujący prace budowlane na terenie Węgorzewa natrafili na niebezpieczne znalezisko. Podczas robót wykopali przedmiot przypominający pocisk. O sprawie natychmiast poinformowany został oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Na miejsce skierowano policyjny patrol oraz pirotechnika. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalono, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski o długości około 25 cm, bez zapalnika, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

fot. KPP Węgorzewo

Do momentu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia pocisku było pod stałą kontrolą policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo pracowników oraz osób postronnych.

Policja przypomina, że w przypadku natrafienia na przedmioty mogące przypominać niewybuchy, nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby i oddalić się w bezpieczne miejsce.

(KPP Węgorzewo) 

Reklama Mazury Residence
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze