Muzyka cerkiewna ponownie zabrzmi w Giżycku. Koncerty już w październiku

0
fot. UM Giżycko

W Giżycku już wkrótce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – XXIV Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 2025.

Organizatorem koncertów jest Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce wraz z Parafią Greckokatolicką pw. Świętej Trójcy w Giżycku. Wydarzenie potrwa w dniach 4–5 października 2025 r., a jego kulminacją będzie Koncert Galowy 5 października o godz. 16:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Giżycku.

W programie przewidziano występy znakomitych chórów i zespołów wokalnych z Polski i zagranicy, które zaprezentują bogactwo i piękno muzyki cerkiewnej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Arkadiusz Trochanowski, Biskup Eparchii Olsztyńsko–Gdańskiej.

Koncerty od lat przyciągają melomanów oraz osoby poszukujące duchowych przeżyć poprzez muzykę, stanowiąc ważny element życia kulturalnego Mazur.

(PTS) 

Reklama Mazury Residence
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze