Remontowcy z Giżycka ogłaszają nabór do zawodowej służby wojskowej. Jesteś miłośnikiem motoryzacji, a może dobrze czujesz się za kierownicą? Pasjonujesz się mechaniką pojazdową, jesteś złotą rączką lub majsterkowiczem, a przy tym oczekujesz stabilnego źródła dochodu? 1 Pomorska Brygada Logistyczna poszukuje właśnie Ciebie, ale nie tylko!

Na zatrudnienie w strukturach 112 Batalionu Remontowego (112brem),  oprócz mechaników i kierowników warsztatu mogą liczyć także specjaliści z zakresu łączności np. do obsługi aparatowni, osoby o zdolnościach dowódczych na stanowisko dowódcy drużyny oraz kucharze.

W trakcie kwalifikacji do zawodowej służby wojskowej 112brem będzie rekrutował także na stanowiska podoficerskie z wykształceniem ogólnym, dotyczące eksploatacji pojazdów kołowych oraz gąsienicowych, a także do obsługi stacji radiolokacyjnej,.

W środę, 08.02.2022 r. odbędą się wstępne kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerów, podoficerów i szeregowych zawodowych w 112 Batalionie Remontowym „Ziemi Ryńskiej”.  

Zainteresowane osoby powinny potwierdzić chęć przybycia i uczestnictwa w kwalifikacjach telefonicznie na wskazany numer telefonu: 261 335 520, nr wewnętrzny: 558.

Tylko wtedy kiedy praca będzie również Twoją pasją, poniedziałki będziesz uznawał za przyjemne. Jedna z niewielu okazji, aby wstąpić w szeregi 112 Batalionu Remontowego już w lutym!

Rozpoczynające się kwalifikacje do batalionów podporządkowanych 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej to okazja dla każdego, kto nie lubi nudy i monotonii, aby spróbować czegoś nowego. Najbliższe kwalifikacje do służby w 112 Batalionie Remontowym odbędą się 08 lutego br. Osoby, które zgłoszą się na kwalifikacje być może już niedługo zostaną żołnierzami zawodowymi i będą mogły liczyć na stabilne i atrakcyjne wynagrodzenie z licznymi dodatkami, kursy i szkolenia specjalistyczne, w tym językowe oraz pewną emeryturę w przyszłości.

112 batalion remontowy jest jednostką przeznaczoną do zabezpieczenia potrzeb naprawczych  jednostek i instytucji wojskowych zgodnie z operacyjnym przeznaczeniem, głównie na rzecz 12 i 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz realizacji zadań na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju np. dostosowywanie sprzętu wojskowego do uwarunkowań misji. Do ich zadań należy również wydzielanie ze składu batalionu sił i środków do realizacji zadań mandatowych na teatrze działań, aby zabezpieczyć pod względem logistycznym funkcjonowanie polskich kontyngentów wojskowych. Obecnie żołnierze są wydzielani do Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego PKW Irak, PKW Liban, PKW Kosowo oraz PKW Łotwa. Żołnierze 112 Batalionu Remontowego są również w ciągłej gotowości do zabezpieczenia technicznego sił wydzielanych do zwalczania skutków klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych sytuacji kryzysowych

Nowy rok utożsamiany jest przez wielu z nowym początkiem, większymi szansami oraz perspektywami na realizację planów. Początek 2022 roku to dobry moment aby podjąć się wyzwań, na które wcześniej nie starczyło nam odwagi, by zmienić coś w swoim życiu lub spróbować czegoś zupełnie nowego.

Masz niepowtarzalną szansę, by spotkać ludzi myślących tak jak Ty, poszerzyć wiedzę w wielu unikatowych dziedzinach, poznać najnowocześniejszy sprzęt wojskowy oraz zdobyć i rozwijać umiejętności, które są niedostępne poza wojskiem. Bycie żołnierzem to jednak nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.

Jesteś na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się, co robić w życiu? A może masz już bagaż doświadczeń, ale chcesz zrobić coś więcej albo coś zmienić? W obu przypadkach odpowiedź jest jedna – wstąp do wojska i #ZostańŻołnierzem!

Czy praca może być pasją, a wstawanie do niej czymś przyjemnym? Przyjdź i przekonaj się sam jakie korzyści wynikają ze służby wśród logistyków Pomorskiej Jedynki! Być może 1 Pomorska Brygada Logistyczna ma ofertę właśnie dla Ciebie.

Na stanowiska żołnierzy zawodowych w jednostkach Wojska Polskiego mogą aplikować m.in. byli żołnierze zawodowi, a także osoby po ukończonej służbie przygotowawczej. Z kolei cywile, którzy chcieliby wstąpić w szeregi zawodowców, a jak dotąd nie mieli kontaktu z wojskiem, muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się na portalu rekrutacyjnym i przejść służbę przygotowawczą. Dopiero po jej ukończeniu mogą ubiegać się o wolne stanowisko w armii, np. podczas organizowanych w jednostkach w całym kraju kwalifikacji.

Jeśli nie możesz pojawić się w powyższych terminach – dzięki reformie systemu rekrutacji do #WojskoPolskie możesz aplikować do służby również #online. To także minimum formalności, które załatwisz w ciągu jednego dnia podczas spotkania w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Czy wiesz, że jest kilka dróg do wojska? Znajdź swoją drogę do wojska – Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej.

Korpus osobowy logistyki jest jednym z najliczniejszych korpusów w siłach zbrojnych. Żołnierze o specjalizacji logistycznej stanowią 30 procent polskich sił zbrojnych. Łącznie to ponad 40 tysięcy etatów.

1 Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego jest związkiem taktycznym bezpośrednio podporządkowanym szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Do zadań brygady należy m.in. zabezpieczenia logistyczne wojsk w zakresie realizacji dostaw zaopatrzenia, świadczenia usług specjalistycznych i gospodarczych jednostkom i instytucjom dyslokowanym w rejonie odpowiedzialności. Pełni rolę Oddziału Gospodarczego realizując zadania na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju. Żołnierze 1BLog obecnie wypełniają zadania mandatowe na teatrze działań w ramach Narodowego Elementu Wsparcia w PKW Irak, PKW Liban, PKW Kosowo, PKW Łotwa. Co więcej logistycy z Bydgoszczy pełnią istotną rolę w walce z pandemią koronawirusa oraz stanowią trzon Logistycznego Zgrupowania Zadaniowego, zabezpieczając działanie wojsk operacyjnych na granicy z Białorusią.

Tekst: kpt. Justyna Kwiatkowska

Film i montaż.: Anna Wolska

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze