Zadaj pytanie

zadaj_pytanie_aSzanowny Czytelniku! 

Jeżeli Cię coś intryguje, przeszkadza, chciałbyś zapytać o przeprowadzone inwestycje, a może pytałeś w Urzędzie i nie otrzymałeś odpowiedzi? Zachęcamy Was do zadawania pytań władzom miasta, gminy i powiatu za pośrednictwem naszego serwisu. Pytanie przekażemy odpowiedniej osobie, bez podawania danych pytającego. Odpowiedzi będziemy publikować na naszej stronie “Zadaj pytanie”. 

Aby zadać pytanie wypełnij poniższy formularz lub prześlij je na adres kontakt@gizycko.info 

Prosimy nikogo nie obrażać i nie zadawać pytań dotyczących sfery prywatnej osoby, do której chcemy skierować pytanie.

[contact-form-7 id=”6018″ title=”Zadaj pytanie”]


Pytanie z 19.05.2016. Od Pana Marka do Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych

Codziennie dojeżdżam do pracy z okolic miejscowości Kamionki. Chciałbym zapytać kiedy zaczniecie wykaszać pobocza i rowy bo na zakrętach praktycznie nic nie widać?

Mając na uwadze ograniczone możliwości finansowe na bieżące utrzymanie dróg powiatowych, koszenie poboczy w br. planowane jest w dwóch turach, tj. pierwsza czerwiec/lipiec, druga sierpień/wrzesień.


Pytanie z 17.05.2016. Od Szymona do burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza

Co z budową, a raczej przebudową starej kładki nad kanałem dla pieszych?

W toku. Niebawem będzie ukończony projekt, a planowana budowa w 2017 r. (środki UE tzw. projekt nabrzeżowy)


Pytanie z 16.05.2016. Od Pana Adama do wójta Marka Jasudowicza

Jak wiadomo ceny za wywóz odpadów nie należą do najmniejszych w naszej gminie. Czy to prawda , że władze gminy zamierzają otworzyć własny zakład wywozu odpadów komunalnych?

Obecnie nie ma planów otwarcia własnego zakładu wywozu odpadów komunalnych.


Pytanie z 16.05.2016. Od Pana Janusza do wójta Marka Jasudowicza

Czy to możliwe żeby były niższe ceny wody i  czy Pan Wójt planuję podjąć jakieś działania w tym kierunku?

Gmina Giżycko posiada sieć kanalizacyjną na około 2/3 swojego obszaru. W związku z tym prowadzimy prace projektowe, aby wykonać inwestycje na kolejnych obszarach. Każda inwestycja wiąże się z obciążeniem finansowym, które wpływa na wysokość cen. Obecnie przygotowujemy projekty budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej m.in. w miejscowościach : Grajwo, Kąp, Upałty, Spytkowo i Świdry. Jednym z czynników, który również wpływa na wysokość cen jest ilość odbiorców, wielkość odbioru i długość sieci. W przypadku naszej gminy ta proporcja jest stosunkowo niekorzystna w porównaniu z miastem Giżycko. Ogromna ilość przepompowni również wpływa na koszty konserwacji i eksploatacji.

Już w ubiegłym roku podjąłem działania zmierzające do obniżenia kosztów związanych z wodą i ściekami. Prowadziliśmy akcję informacyjną zachęcającą do wykonywania przyłączy na obszarach, które posiadają sieci. Przeprowadziliśmy również analizę kosztów funkcjonowania sieci i wprowadziliśmy harmonogram wykonywania kolejnych inwestycji, tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na wzrost kosztów. W wyniku tych działań udało się obniżyć ceny kosztowe wody i ścieków łącznie o 1,85 zł na m3. W związku z tym, że gmina dopłacała do wody i ścieków co roku 1 600 000 zł, w październiku 2015 r. radni podjęli uchwałę o pozostawieniu stawek dla mieszkańców i przedsiębiorstw na tym samym poziomie, natomiast zmniejszono dotację z budżetu.

Nadal prowadzimy działania aby co roku obniżać koszty wytworzenia wody i odbioru ścieków, tak by z czasem można było zmniejszyć opłaty dla mieszkańców.


Pytanie z 16.05.2016. Od Pani Magdaleny do dyrektor GCK

Kiedy zakończy się budowa kina i czy filmy będą wyświetlane codziennie?

Pierwsze seanse planujemy wrzesień/październik, a co do częstotliwości wyświetlania filmów jesteśmy  w trakcie rozmów.


Pytanie z 15.05.2016. Od Pana Wojciecha do burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza

Szanowny Panie Burmistrzu! Za chwilę rozpocznie się sezon, do Giżycka przyjedzie tłum turystów. Jak pokazał majowy długi weekend zamknięcie mostu obrotowego oznacza korki na obwodówce. Co z budową mostu drogowego nad kanałem?Z tego co pamiętam była to jedna z Pana deklaracji.  

Trwają prace komisji ds. komunikacji powołanej przez Radę Miejską. Po wskazaniu proponowanych lokalizacji będzie potrzebne jeszcze wykonanie specjalistycznej analizy i symulacji ruchu. Szacunkowy koszt budowy mostu drogowego to ok. 20 mln zł (budżet miasta to ok. 90 mln). Potrzebne będzie wsparcie zewnętrzne i nad tym już pracujemy. Po wykonaniu niezbędnych analiz, które powinny wskazać optymalną lokalizację, przystąpimy do kolejnego etapu – projektowania obiektu wraz z drogami dojazdowymi. Potencjalne lokalizacje: ul. Kolejowa – ul. Św. Brunona, ul. Łuczańska – ul. Sikorskiego (do 3,5 t) lub inne wskazane przez specjalistów. Istnieje także wariant połączenia Al. Wojska Polskiego z Wilanowem przez tereny ogrodów działkowych, ale to jest wariant najbardziej problematyczny i jego realizacja może okazać się nie tylko trudna i długotrwała, ale nawet… niemożliwa do wykonania.