“Usłyszałam krzyk,a potem zapadła cisza”. Instruktorka fitness z Giżycka pomogła mężczyźnie, który wpadł do jeziora

20
Reklama

Natalia Grala, instruktorka fitness z Giżycka, pomogła mężczyźnie, który wpadł do jeziora Niegocin. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 listopada około godziny 17:00, na molo niedaleko portu Ekomarina w Giżycku.

Wracałyśmy z mamą ze spaceru, kiedy usłyszałam krzyk, a potem zapadła cisza. Na początku nie wiedziałam co się stało. Podeszłam do brzegu jeziora i zauważyłam, że w wodzie znajduje się mężczyzna– opowiada Natalia Grala.

Pani Natalia zachowała zimną krew i  pomogła 35-letniemu mężczyźnie, który poślizgnął się i wpadł do jeziora.

Pan był chyba w szoku, próbował odejść i nie wiedział co się dokładnie dzieje. Poprosiłam go żeby został ze mną i w międzyczasie zadzwoniłam na numer ratunkowy. Zaprowadziłam Pana do budynku Ekomariny i pobiegłam do punktu MOPR po koce termiczne. Zabezpieczony kocami termicznymi mężczyzna poczekał na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala- dodaje Pani Natalia.

Tym razem zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, a zdecydowana i szybka reakcja Pani Natalii sprawiła, że poszkodowanemu nie stało się nic poważnego.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas zimowych spacerów na molo.

Piotr Suchta

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
2 grudnia 2017 13:59

Kochani to jest cud kobietka!!!Ma ogromne serduchoNam kiedys też pomogla bezinteresownie.Zrobiła zbiórkę charyatywną dla naszego synka.

35 latek z Giżycka
35 latek z Giżycka
2 grudnia 2017 00:27

A więc to pani przyszła mi z ratunkiem,miałem szczęście że akurat była pani w pobliżu i chciałbym pani Natalii bardzo ale to bardzo podziękować za podanie mi pomocnej reki a także za samą opiekę jednocześnie żałuje że nie robię tego osobiście( choć jeśli będzie to tylklo możliwe na pewno to zrobię) ale gdy tylko dowiedziałem się o tym wpisie poczułem że muszę uczynić to publicznie. Chciałbym tylko sprostować ze nie byłem w szoku oczywiscie poza samym momentem wpadniecia a jedynie szukałem schronienia przed wiatrem i sam fakt stania sprawiał że robiło mi sie coraz zimniej ,na szczęscie kilka chwil później… Czytaj więcej »

Gizyczczanin
Gizyczczanin
1 grudnia 2017 09:59

Brawo za zachowanie rozsądku dla Pani i zdecydowane działanie! Gizycko.info jesteście najlepszym źródłem informacji w Giżycku!

Krysia
Krysia
1 grudnia 2017 08:23

Pani z Apteki i mojego Studia Treningowego Lion Workout! Dumna jestem Pani Natalio!