“Usłyszałam krzyk,a potem zapadła cisza”. Instruktorka fitness z Giżycka pomogła mężczyźnie, który wpadł do jeziora

20

Natalia Grala, instruktorka fitness z Giżycka, pomogła mężczyźnie, który wpadł do jeziora Niegocin. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 listopada około godziny 17:00, na molo niedaleko portu Ekomarina w Giżycku.

Wracałyśmy z mamą ze spaceru, kiedy usłyszałam krzyk, a potem zapadła cisza. Na początku nie wiedziałam co się stało. Podeszłam do brzegu jeziora i zauważyłam, że w wodzie znajduje się mężczyzna– opowiada Natalia Grala.

Pani Natalia zachowała zimną krew i  pomogła 35-letniemu mężczyźnie, który poślizgnął się i wpadł do jeziora.

Pan był chyba w szoku, próbował odejść i nie wiedział co się dokładnie dzieje. Poprosiłam go żeby został ze mną i w międzyczasie zadzwoniłam na numer ratunkowy. Zaprowadziłam Pana do budynku Ekomariny i pobiegłam do punktu MOPR po koce termiczne. Zabezpieczony kocami termicznymi mężczyzna poczekał na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala- dodaje Pani Natalia.

Tym razem zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, a zdecydowana i szybka reakcja Pani Natalii sprawiła, że poszkodowanemu nie stało się nic poważnego.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas zimowych spacerów na molo.

Piotr Suchta

 

20 KOMENTARZE

  1. Kochani to jest cud kobietka!!!Ma ogromne serduchoNam kiedys też pomogla bezinteresownie.Zrobiła zbiórkę charyatywną dla naszego synka.

  2. A więc to pani przyszła mi z ratunkiem,miałem szczęście że akurat była pani w pobliżu i chciałbym pani Natalii bardzo ale to bardzo podziękować za podanie mi pomocnej reki a także za samą opiekę jednocześnie żałuje że nie robię tego osobiście( choć jeśli będzie to tylklo możliwe na pewno to zrobię) ale gdy tylko dowiedziałem się o tym wpisie poczułem że muszę uczynić to publicznie. Chciałbym tylko sprostować ze nie byłem w szoku oczywiscie poza samym momentem wpadniecia a jedynie szukałem schronienia przed wiatrem i sam fakt stania sprawiał że robiło mi sie coraz zimniej ,na szczęscie kilka chwil później po całym zdarzeniu Pani Natalia stala przy mnie z kocami termicznymi dzięki czemu sie nie wyziebilem . Najpiękniejsze w tym całym zdarzeniu było to ze pani Natalia która była dla mnie całkiem obcą osobą naprawdę przejęła się moim losem i zdrowiem .Jeszcze raz dziękuję ,dzieki Pani to całe zdarzenie skończyło się dla mnie tylko kilku dniowa gorączką i katarem .

  3. Brawo za zachowanie rozsądku dla Pani i zdecydowane działanie! Gizycko.info jesteście najlepszym źródłem informacji w Giżycku!

  4. Brawo! Godna pochwały postawa obywatelska! A Panią kojarzę z Fitnessu z lwem na Pasażu i z Apteki więc uzdolniona Pani widać sportowy, zdrowy duch to dobry duch. Pozdrawiam serdecznie!

  5. Odważna postawa! Takie rzeczy aż miło czytać przed świętami! Aż człowiek zaczyna wierzyć,że są na tym świecie jeszcze wartościowi ludzie.Dziękuję Pani Natalio -opowiadałam dzisiaj swojej 7 letniej córeczce o tym jak Pani bohatersko się zachowała ona mi na to -Mamo to w Giżycku mamy Bohaterkę coś jak Wonder Woman? Śmiałam się ale tak w pewnym sensie jest nią Pani.Bo mogła Pani tylko zadzwonić po Pogotowie i stać na brzegu albo udac,że nie słyszy ale Pani pomogła.Oby więcej takich ludzi!Super!

  6. Inspirująca historia i Pani postawa godna naśladowania! Dobrze ,że piszecie o takich sytuacjach ja nie wiem jak bym się zachowała.Dużo daje do myślenia jak się byśmy zachowali w tej sytuacji.Brawo Pani Natalio!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here