fot. KPP Giżycko

Policjanci z Giżycka przeprowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, miał przy sobie marihuanę i był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w piątek (05.08.) w miejscowości Wyszowate (gmina Miłki). Podczas patrolu, funkcjonariusze giżyckiej drogówki zauważyli kierującego motocyklem, który wyprzedzał inne pojazdy na „podwójnej ciągłej”.

Z uwagi na natężenie ruchu i niemożliwości zatrzymania motocyklisty do kontroli, funkcjonariusze pojechali za nim w kierunku miejscowości Miłki, gdzie kierowca ponownie dopuścił się wykroczenia – przekazują mundurowi. 

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego do kontroli, ten jednak uciekał szutrową drogą w kierunku lasu.

Motocyklista ponownie wrócił do miejscowości Miłki, gdzie na ulicy Giżyckiej w wyniku nadmiernej prędkości uderzył w ogrodzenie posesji.

Podczas kontroli okazało się, że motocyklista ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, miał przy sobie marihuanę i był poszukiwany do odbycia 25 dni pozbawienia wolności – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

29-latek uiszczając grzywnę, uniknął odsiadki. Jednak w wyniku uderzenia doznał złamania kończyn i trafił do szpitala.

Wszystko wskazywało na to, że prowadził jednoślad pod działaniem środka odurzającego, dlatego też została pobrana krew do badania – dodają policjanci. 

29-latek już usłyszał zarzuty niestosowania się do orzeczonych środków wydanych przez sąd oraz niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej.

fot. OSP Miłki
fot. OSP Miłki

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze