Jak sprzedać nieruchomość w Giżycku?

0

Sprzedaż nieruchomości bez pośrednika to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Właściwa wycena, promocja oferty, dopełnienie wielu formalności — to najważniejsze obowiązki, jakie czekają na właściciela chcącego zamienić swoją nieruchomość na gotówkę. Im lepiej się o nie zadba, tym szybciej dojdzie do transakcji. Jak tego dokonać? I czy trzeba robić to na własną rękę?

Zadbaj o marketing nieruchomości

Przypuśćmy, że udało Ci się dokonać wyceny zgodnej ze swoimi oczekiwaniami finansowymi. Kolejnym krokiem jest marketing nieruchomości. Proces ten jest dość złożony i może zająć sporo czasu — w szczególności, gdy na co dzień nie zajmujesz się tworzeniem i obróbką zdjęć, pisaniem opisów i montażem filmów.

Przygotuj materiały promocyjne

Jeśli poszukujesz klienta na nieruchomość przez internet — aspekt wizualny odgrywa dużą rolę. Estetyczne zdjęcia i prezentacja w formie wideo przykują uwagę potencjalnego kupca, a dobry opis zachęci go do kontaktu.

Określ miejsca promocji oferty

Nadszedł czas na publikację oferty sprzedaży nieruchomości — tylko gdzie? Najczęściej wybieranym miejscem do prezentowania oferty są serwisy ogłoszeniowe, takie jak OLX, Otodom i Gratka. Ich zaletą jest duża popularność — kupujący, którzy szukają przez internet nieruchomości w Giżycku, przeglądają m.in. właśnie te serwisy.

Innym pomysłem na promocję oferty sprzedaży jest stworzenie strony internetowej. Posiadanie wizytówki WWW otwiera nowe drogi dotarcia do potencjalnego klienta. Dodatkowo jest to rozwiązanie elastyczne, pozwalające na kreatywne podejście do promocji.

Czy marketing nieruchomości można zlecić?

Sprzedaż mieszkania bez pośrednika nie musi oznaczać, że będziesz w całości zdany na siebie. Biuro nieruchomości M-House Giżycko oferuje m.in. usługi marketingowe, obejmujące działania mające na celu zwiększyć zainteresowanie Twoją nieruchomością. W przypadku takiej współpracy, nadal pozostajesz niezależny i możesz kontynuować działania stricte sprzedażowe na własną rękę.

Co zrobić, gdy nie ma chętnych?

Sprzedaż nieruchomości to złożony proces, przy którym można popełnić wiele błędów — i to już na etapie marketingu. Podstawowym błędem popełnianym przez sprzedających jest nieprzygotowanie nieruchomości — dotyczy to głównie domów i mieszkań. Chaotyczne wnętrza, w których ciągle znajdują się rzeczy osobiste właścicieli, odstraszają potencjalnych kupców nawet przed próbą kontaktu.

Warto także upewnić się, że cena nieruchomości nie jest zbyt wysoka. Ten czynnik nie odstraszy osób gotowych na negocjacje, jednak sprzedający również musi wykazać chęć dogadania się. W przeciwnym razie nieruchomość, nawet bardzo atrakcyjna, może sprzedawać się latami.

Innym problemem, który może utrudniać sprzedaż, jest oferowanie możliwości oglądania nieruchomości wyłącznie w wąskim przedziale czasowym, narzuconym przez sprzedającego. Zainteresowanie nieruchomością to pozytywny objaw, jednak brak elastyczności może uniemożliwić skontaktowanie się z potencjalnym kupcem, który mógłby okazać się klientem końcowym.

Polecane biuro nieruchomości w Giżycku

Sprzedaż nieruchomości to złożony proces, który obejmuje zarówno marketing, działania sprzedażowe, jak i dopełnienie licznych formalności. Jeśli zdecydujesz, że wolisz powierzyć to zadanie osobom na co dzień zajmującym się nieruchomościami, skontaktuj się z biurem nieruchomości M-House. Możesz także skontaktować się telefonicznie — 574 594 677 lub e-mailowo —  biuro@mazuryhouse.pl.