Bracia Figo Fagot 22 kwietnia zawitają do Giżycka

0
Reklama Nocleg

psz

Bracia Figo Fagot – 22 kwietnia (piątek) 2016 r. godzina 20:00. Miejsce: Pasaż Klub Giżycko. Bilety (30zł/35zł) do kupienia w sieci sklepów Alkohole Świata oraz w czasie imprez.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go Figo – Fabian Barłoś, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)  oraz Fagot – Szymon Filip Barłoś, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

Na prośby fanów zespół nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne disco polo grupy  zaczęło przyciągać na ich występy tłumy.

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli –  Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te są przedsmakiem kolejnej płyty, która pojawi się na sklepowych półkach jesienią 2016 roku.

Już 22 kwietnia zespół ten wystąpi w stolicy Mazur – Giżycko, a Wy nie zmarnujcie okazji na usłyszenie na żywo wszystkich ich najlepszych kawałków, taka możliwość tylko w Pasaż Klubie Giżycko!

Bilety (30zł/35zł) do kupienia w sieci sklepów Alkohole Świata oraz w czasie imprez.

No to myk!

Do zobaczenia!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze